Archiwum - 16 listopada 2013

Przyjaciele Komentarze (0)
16. listopada 2013 22:01:00
linkologia.pl spis.pl

Kto to jest przyjaciel?

Przyjaciel – osoba zniewolona przez umiejętne działania drugiej osoby, stwarzającej pozór więzi międzyludzkiej. Proces ten zawsze prowadzi do całkowitej dominacji nad ofiarą i możliwością manipulowania jej decyzjami.

Tak komicznie, możemy przedstawić definicje przyjaźń, ktorą zaczerpnełem z encyklopedii, która bierze wszystko jako żart, definicje często zrobione są zabawnę. Ja bym w tym jednak nie traktował tego tak zabawnie. Przyjaźń polega na stwarzaniu więzi międzyludzkich. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli byśmy nie stwarzali tych więzi nie mogli bysmy się przyjaźnić. Często ludzie zastanawiają się czym się różni przyjaźń od koleżeństwa, znajomości? Panuje wiele dziwnych mitów na temat przyjaźni, że przyjaciel to najważniejsza osoba w życiu, wszystko można mu powiedzieć, zawsze jest szczery. Przyjacielowi każdy nadaje różne cechy jakie powinien mieć. Czasem w życiu człowieka są takie sytułacje, że jeśli mu nie powiemy pewnych rzeczy lub nie umiemy mu to przekazać w sposób, który go to nie zaboli lepiej nie przekazywać jakiejś informacji np: Idziemy do domu przyjaciela, wchodzimy (znamy go od lat nie musimy pukać) i zastajemy jego żone z obcym mężczyzną w ich łóżku. Mężczyzna wychodzi płaci żonie przyjaciela... Wiemy, że jego przyjaciel jest bardzo uczuciowy i by się załamał gdy by się dowiedział o tym, że jego żona przyjmuj obcych facetów do domu, uprawia z nimi sex za pieniądze. Wiadomo, obowiązkiem przyjaciela jest poinformować go, że jego żona go zdradza, ale starać się mu powiedzieć to jak najdelikatniej nie w coś w stylu "wbijam do towojego domu patrze, twoja żona pieprzy się z jakimś gościem i gościu jej za to płaci, jak jakiejś dziwce". Szczerość nie zawsze popłaca, w sytułacjach, gdy nie mamy wpływu na niektóre wydarzenia. Chociaż zawsze jakaś istnieje szansa, że nasz przyjaciel dowie sie o tym, ale to już zależy od sytułacji. Gdy wiemy, że i tak i tak się dowie próbujemy mu jak najbardziej delikatnie mu o tym powiedzieć, by go nie zranić. Szczerość do bólu też jest czasem dobra, ale zanim coś powiemy mu ważnego, lepiej przemyśleć, jak dana osoba zareguje. Znamy ją bardzo dobrze, więc powinniśmy wiedzieć mniej więcej jakiej spodziewać się reakcji. Podsumowując lepiej mówić prawdę w łagodny sposób niż nasz przyjaciel miał by dowiedzieć się tego od innej osoby.

"Przy­jaciel to ktoś, kto da­je Ci to­talną swo­bodę by­cia sobą" - cytat Jim Morrison

Jest wiele cytatów o przyjacielach, ale moim zdaniem ten najbardziej odzwierciedla odpowiednią postawe i definicje przyjaciela. Przy przyjacielu nie musimy nigdy nic udawać, możemy się wyżalić, wypłakać zrobić po prostu przy nim wszystko bez stresu, denerowania, że coś komuś wyjawi. Zawsze możemy na nim polegać, ze wszystko zostanie między nim a nami.

Przyjaciel daje swobodę bycia sobą?

Każdy z nas zachowuje się inaczej przy innych ludziach. Najbardziej naturalnie zachowujemy się przy przyjaciołach, ponieważ im ufamy, czujemy wiezi, które nas łączą. Przyjaciela ciężko zyskać, a łatwo stracić jeśli nie pielęgnujemy przyjaźni. 

Podsumowując przyjaciele są potrzebni ponieważ, dzięki nim możemy poczuć się luźno oraz czujemy więź dzięki nie czujemy się samotni.

shidorii : : komunikacja, przyjaciel, stosunki międzyludzkie

Strona główna


Archiwum

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301